Grzegorz (grzegorz) wrote,
Grzegorz
grzegorz

Зрозуміло, чому Стенфорд впереді планети по якості освіти.

Значить, почала конспектувать такy радикальну сторону переговорів як де-ескалація конфлікта. UPD: Але де-ескалацію конфлікта ти не зрозумієш, якшо не знаєш біхейвіористичну біологію. Бо конфлікт - це біологія. UPD: Але біхейвіористичну біологію ти не зрозумієш, пока не вивчиш еволюцію поведінки. Щас вияснеться, шо мені доведеться починать зі структури інфузорії, шоб зрозуміть чому вбили Джорджа Флойда (UPD: це не перебільшення чи метафора, не інфузорії, а бактерії.) УПД: догадуюсь, шо бактеріями це не скінчиться і є шось даже простіше, як проста компютерна гра, шо репродукує простєйшу поведінку. UPD: Бля, я була права, тіки не компютерна модель, а даже ще проще, обична матеметична формула.

Зрозуміло, чому Стенфорд впереді планети по якості освіти. Вони починають вивчать курс не спочатку, не з основ, як це роблять традиційні учбові заклади, а з середини. Бо найцікавіше в середені курсу, а не на початку. Почни з основ - і тільки найбільш дисціплінoвані студенти не втратять інтерес, інші почнуть гратись з телефоном. А тоді вже, коли середина як спойлер заволодіє умами, викладач починає рухатись в двох напрямках: назад, до основ, бо студентам тепер вже буде цікаво, а як же ж так сталось, шо таке шокоюче інтересне трапилось, що цьому передувало? І вперед, до ще більш складного.
Ну і викладач Стенфорда - це шото середнє між стенд-ап комеді, масовік-затейнік, тамада, ментор, аніматор і сценарист пригодницького фільму.

(Я цю педагогіку заподозрила ще раніше, коли зрозуміла шо від мене скривали справжню математику, а давали тільки доступ до нецікавої початкової математики для лохів. A справжня математика ось вона: японський математик Ютака Таніяма був такою бідною людиною, шо в нього не було одежі, шоб можна було прийти в гості. І тоді його мама віддала йому отрєз люріксовой ткані. В нього не було іншого виходу, як пошить собі костюм з люрексу, з нього всі ржали, його кинула дівчина, в нього була депресія і він зробив собі харакірі. Тоді його надбання підібрав британський математик Ендрю Вайльс, немножечко його доработав і отримав приз за доведення останньої теореми Ферма. Отето екзистенція! І це тільки один з числених прикладів справжньої математики.)

Короче, Чарльз Дарвін обладав високим соціальним статусом, тому немного спиздив "Походження видів" в свого колеги Уолеса, шо в основном лазив в муляці по Патагонії і вивчаючи животних. По справедливості, Дарвінізм мав би зватись Волесізмом. І ще шокуюча обставина: "виживають найсильніші" - це взагалі неправильна формуліровка, нада казать "виживають найплодовитіші", бо "виживають найсильніші" кажуть стосовно до видів, а не стосовно до організмів. Ти можеш буть прекрасно адаптованим і сильним організмом, але якшо шото заважає тобі принести обільне потомство, то хто ти такий вобще? Про тебе всі забудуть, як тіки ти помреш, яким би сильним і адаптованим ти не був.

Ти бач яке.

https://www.facebook.com/faina.kaplan.50/posts/3052969814783068


Ну й картинка від мене

Tags: освіта
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo grzegorz january 1, 2016 21:38 2
Buy for 50 tokens
место для пиара и все такое :)
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments