Grzegorz (grzegorz) wrote,
Grzegorz
grzegorz

Экологическое

Нагадали в дискусії про смішний кейс з кульками, які компостуються. В Німеччині сміття строго ділять, а віднедавна зобов'язали ділити також на відходи, які компостуються. Відповідно, туди не мають потрапляти поліетиленові пакети, що для дотошних до чистоти німців неприємно: відро з відходами буде брудне. Нещодавно з'явились спеціальні придатні для компостування пакети, які ніби можна кидати у такі відходи.

Що відбувається насправді? Технологія компостування - 6 тижнів. Пакет розкладається за 12. Тому компостувальні господарства тепер додатково розділяють сміття і відділяють ці компостувальні пакети і утилізують, як звичайні. Ви можете подумати: ну і дарма, зате коли цей пакет потрапить у природу, то він розкладеться. А от і ні. Проблема в тому, що він не розкладеться, бо "придатний до компостування" означає анаеробні умови і високу температуру компостної купи. Просто в природі він так само буде валятись, як і звичайний поліетилен. Тому з цього моменту розрізняємо, що придатний до компостування і біодеградабельний - це дві різні речі, до того ж ефективність останнього також під питанням.

Використання компостабельних пакетів це заколисування совісті екологічно свідомих. Досі нема нічого кращого, як уникати користуватись пакетами там, де можливо. Більш того, як показує практика, примус і держрегулювання також мало ефективні - тільки навність вибору, тільки свідоме рішення і тільки освіта. І сміттєпереробні заводи.

https://www.facebook.com/ruslana.radchuk/posts/10156239479942438

Tags: без кацапов, экология
Subscribe

Posts from This Journal “экология” Tag

promo grzegorz january 1, 2016 21:38 2
Buy for 50 tokens
место для пиара и все такое :)
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments