Grzegorz (grzegorz) wrote,
Grzegorz
grzegorz

Як західна преса та дипломати писали про Карпатську Україну

Західні країни в кінці 30х років минулого століття зробили помилку з ідеєю замирення агресора. Тепер видно, що цього не буде - росію утилізують в безболісний для світа варіант.
Але все одно цікаво подивитись, як то було тоді, які помилки були зроблені...

Чи Гітлер насправді хотів створити "Велику Україну"? Британські видання протягом останніх чотирьох місяців 1938 року вмістили близько тисячі згадок про Карпатську Україну. Лише у грудні того року французька преса опубліковала понад 300 великих статей про Україну.

Протягом ХХ століття трапилося кілька спалахів міжнародного зацікавлення українським питанням. Один із них припадає на буремний час геополітичних змін у Центрально-Східній Європі напередодні Другої світової війни.

Тоді у складі Чехословацької республіки була проголошена автономія Підкарпатської Русі (Карпатської України). Цю автономію розглядали як перший етап до формування незалежної соборної України.

У постмюнхенський період українське питання знову вийшло на порядок денний у міжнародній політиці. Його почали обговорювати у зв’язку з проектом формування на базі "українського П’ємонту" в Карпатах "Великої України".

Із західної перспективи ці плани оцінювалися в контексті зовнішньої політики нацистської Німеччини. Саме її розглядали як головного адвоката українського руху.

http://www.istpravda.com.ua/articles/2018/03/15/152208/view_print/

Tags: Украина, германия, история
Subscribe

Posts from This Journal “история” Tag

promo grzegorz january 1, 2016 21:38 2
Buy for 50 tokens
место для пиара и все такое :)
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments