Grzegorz (grzegorz) wrote,
Grzegorz
grzegorz

ППКС.
Це те що я писав багато разів. "Как бывший учитель скажу, что физика времен совка - ужас: кусочная, оторванная от реальности, протухла через пару лет после внедрения."

Бачу неоднозначні, тобто однозначно негативні відгуки щодо пропозиції об'єднати природничі науки в один шкільний предмет. Причому це зараз тільки пропозиція експерименту, до того ж для гуманітарних направлень.

А я б голосувала за такий предмет всіма лапами. Дивіться, що ми зараз спостерігаєм, коли фізика відокремлена від хімії, і обидві від біології? Більш того, розділи всередині кожно предмету також відокремлені один від одного. В результаті ніхто нічого не знає.

Ми всі закінчили одну і ту саму школу, всі вчили, що гемоглобін, який знаходиться в еритроцитах, переносить кисень туди куди треба, і забирає вуглекислий газ, щоб видихнути його з легень. Правильно?

Мене ще в школі мучило питання, як еритроцит спочатку "хапає", а потім "віддає" кисень? І ніхто не міг мені пояснити. А тому що це парціальний тиск і закони Дальтона, тобто фізика, а також кислотність, рН, тобто хімія. І що характерно, що ні вчитель біології, ні вчитель хімії, ні вчитель фізики не змогли б відповісти на це питання. Бо у кожного своя ділянка знань.

А ви знаєете, що фетальний гемоглобін (той, що у крові плода), хапає кисень рази в два ефективніше, ніж материнський при тому самому парціальному тиску? Саме час задати нові питання - а чому він хватає ефективніше? А як тоді він його віддає, якщо у нього вища спорідненість? Якщо це такий класний гемоглобін, що він видирає кисень буквально навіть з материнського, то чому він десь дівається у дорослих? Хіба він не міг би бути еволюційно корисним гемоглобіном і для дорослих також?

Я знаю, ви зараз будете розказувати, що вчителі дурні і не зможуть це все розказати. Але важливо думати у цьому напрямку.

ПиСи. Внизу в коментарях дали посилання на експериментальну інтегровану програму. Це дуже дуже крута штука, хоч і не без дрібних багів. Але масштаби мене вразили. Не думала, що доживу до такого.

ПиСи. В коментарях дали посилання на ще одну інтегровану програму. Вона ще крутіша.


Ruslana Radchuk
https://www.facebook.com/ruslana.radchuk/posts/10156168398967438

* * *

прочитайте програми
- https://osvita.ua/school/program/program-10-11/58917/
- https://osvita.ua/school/program/program-10-11/58920/


Tags: как правильно, образование, реформы
Subscribe

 • И про водку

  Вот спорно. Например, с бывшим мужем кумы на охоте пил только водку. Остальное не шло. К борщу можно водку (хотя лучше перцовку) или зубровку. С ухой…

 • Легенда

  Загущувати борща мене навчили в Запоріжжі -- треба відварити картоплю в мундирі і потім потерти в борщ десь під кінець приготування. Приблизно у…

 • Книги по кулінарії

  Як на мене, найкраща з тих, що я читав, є James Beard's Theory & Practice of Good Cooking…

promo grzegorz january 1, 2016 21:38 2
Buy for 50 tokens
место для пиара и все такое :)
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments