Grzegorz (grzegorz) wrote,
Grzegorz
grzegorz

....

Зараз в ЗМІ часто обговорюють тему етичності роботи в Росії, яка відверто і цинічно поцупила наші землі, вбиває українців і нашу державність. Актори і звичайні люди, які їдуть в Росію на заробітки, кажуть, що вони поза політикою, вони за мир і дружбу, а найголовніший аргумент - «в этой войне не все так однозначно, ви многого не знаете…»
(А ви, …., все знаєте!)
Я жила в Москві багато років. І повернулась в Київ перед Майданом. Я жила в Росії в роки, так би мовити, дружби і злагоди з цією країною.
Так от, навіть тоді ставлення до українців було «неоднозначним». Якщо ти позиціонуєш себе і Україну як шароварну частину «великої шляхетної Росії» і не заперечуєш, що українська мова - діалект «могучого язика», до тебе поблажливе ставлення. Як до молодшого брата, який приїхав в гості з села без попередження. Ну а якщо ти позиціонуєш себе як жертву українізації - тебе пожаліють… Але недовго. Якщо ти захищаєш українську державу, мову, а ще й натякнеш, що серед відомих митців і науковців багато українців, то до тебе ставлення буде іншим. Я бачила багато своїх земляків, які приховували, звідкіля вони і вже в Конотопі переходили на московський прононс. І не дуже переймались, коли доводилось перемивати кістки Україні. Але були і такі, які сміялися росіянам в очі і казали, що у вас нічого свого немає, все крадене…
Особисто я зіткнулась з відвертою зневагою до українців в 2009 чи 10 році. Якийсь продашн купував мій сценарій і замовник забажав ще одного персонажа – покоївку головного героя, і щоб вона обов’язково була «хохлушкой, воровкой и шлюшкой». Я запитала: «Чому не білорускою, росіянкою, казашкою?» Він наполягав саме на українці. Я відмовилась це робити і не продала сценарій. І ніколи не шкодувала і не згадувала ту купу грошей!
Тоді я подумала, що замовник – українофоб. І тільки згодом, після того, як почали замовляти сценарії про «щасливі 70-ті», я зібрала цей страшний пазл - в сучасному російському кіно (а також в суспільстві) формується негативне ставлення до українців. (Напевне, щоб було не шкода на них напасти в 2014 і вбивати… ) Ну а через ностальгію по минулому завдяки фільмам про совок відроджувалась імперія - СССР…
Так це було до війни! І я не уявляю, як почуває себе в Росії громадянин України зараз. Йому треба або мовчати, або гидити і паскудити Україну.
Мовчання не прокотить!!!! Бо навколо будуть ті, хто воював на Донбасі, катував наших патріотів або посилав "ополченцам" гроші, радів смертям українців і схвалив окупацію Криму і Донбасу! Мовчання не прокотить! І слів «ми поза політикою, ми за мир і дружбу» росіянам буде замало! Вони захочуть «більшого»... і повірте - отримають(((((( Ну а потім «гастролери» повернуться в Україну і будуть казати, що вони поза політикою, що вони за мир і дружбу, і мають право не пускати негатив в свою зону комфорту.

Є в суспільстві велика «когорта»
Тих, хто зараз стоїть осторонь,
Закриваючись в «зоні комфорту»…
Хоч навколо палає вогонь.

Ледь торкаючись теми війни,
Патріотів занурюють в критику
І вважають, що наші сини -
Пішаки на долонях політиків.

Щодо дружби з Росією – вперті,
Вона досі їм мати чи друг.
І «не бачать» вдовиць і мертвих…
Полонених без ніг і рук.

Вони знають «щось» краще за нас,
Не дадуть себе ввести «в оману».
І кричать, що горить Донбас
Через "кляті вогні" Майдану.

Вони хочуть російських концертів
І гастролей отих співаків,
Хто підписував вироки смерті
І наслав на Донбас літаки.

Вони іншого, «кращого сорту»,
Вони «мудрі і пильні гравці»
І не вийдуть із «зони комфорту»
Із тризубом в холодній руці.

Їх життя – це суцільний курорт.
Там не чути тривожного дзвону.
... І в Донецьку ховались в «комфорт»,
Але раптом прокинулись в «зоні».

Тетяна Малахова

P.S. Мене зараз запитали в приваті - невже в Москві не залишились росіяни, які мене підтримують і поділяють мою точку зору в питаннях державності і мови. Залишились, звичайно! Але всі вони євреї. Після того, як я вийшла на Майдан і прийняла українську позицію в війні, майже всі мої знайомі "випарувалися" … Так же само - і знайомі моїх дітей, які також працювали в кіно і в театрі. Як сказав один мій московський друг: «Не верьте российской пропаганде и не слушайте, что Путина поддерживает 84% россиян… его поддерживает 94 %...»

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1996594677273733&set=a.1390754657857741.1073741833.100007696596414&type=3


Tags: мнение
Subscribe

Posts from This Journal “мнение” Tag

promo grzegorz january 1, 2016 21:38 2
Buy for 50 tokens
место для пиара и все такое :)
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments