Grzegorz (grzegorz) wrote,
Grzegorz
grzegorz

Що дав нам Інтернет і системи спільної роботи

Згадав, як ще в 2003 році казав, що витрачати час на вивчення MS Office/OpenOffice просто нема сенсу. Просто нема сенсу. Вікі наше все. Гугл док - наше все.

* * *

Знову про німецьку освіту. Донька вчора розказала і мені сподобалось. Учні десь підгледіли цю технологію в інтернетах, осбудили з вчителем і тестують. Технологію придумали якісь студенти в універі.

Збирається група, яка працює разом, створює на гуглдокс документ по темі, яка вивчається з якогось предмету, і розшарює в групі. Кожен отримує свій колір допису. Група пише фактично одночасно конспект (або прямо на уроці, або потім вдома по пам'яті): спочатку роблять костяк, а потім його доповнюють ілюстраціями, вправами. Якщо у когось виникає питання, він тут же в документі його озвучує. Хто знає - одразу пише відповідь, коментарі і так далі. Зайва інфа в процесі прибирається, структурується, редагується і на виході получається стислий, але максимально інформативний документ по темі.

Додаткові бонуси: якщо хтось пропустив урок по хворобі, він може спостерігати наповнення теми фактично з ліжка і задавати питання. Документ може містити фотки з дошки, вправ з зошита. Його в принципі достатньо, щоб підготуватись до тесту або контрольної. Навіть в процесі створення документу багато чого відкладається в голові.

Як я вже казала, особливість освіти, що я тут спостерігаю, в тому, що підручник - це дуже умовні костилі і не основне джерело знань. Учитель вільний в виборі послідовності тем, способу подачі, додаткових матеріалів і рідко орієнтується на послідовність матеріалу в підручнику. Тому основне джерело інформації - "уважно слухати на уроці" і така технологія, яку я вище описала, може дійсно стати в пригоді.

Спостерігаю далі.

Ruslana Radchuk

Tags: образование, технологии
Subscribe

Posts from This Journal “образование” Tag

 • Просто пробувати вчитись...

  > Дуже, дуже гарна думка! Сама б не дійшла. Дойшли б, пані! Може іншим шляхом, але спробували б точно заради цікавості. Я лише пропоную

 • Еще одно мнение про Дуолингво

  Я с полгода студент > Дуо - тренажёр конечно хороший, но лишь как тренажёр - основная работа всё равно определяется усидчивостью пациента и…

 • Дуолинго

  Давай, друже! С утра (примерно с 5 до 5-20), пока делал завтрак и ел, сбацал 60 опыта (потом напишу для чего надо каждый день быть в зоне повышения)…

promo grzegorz january 1, 2016 21:38 2
Buy for 50 tokens
место для пиара и все такое :)
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments