Grzegorz (grzegorz) wrote,
Grzegorz
grzegorz

дівчата стоять на чатах


https://youtu.be/89sUg5jw_qI

Співають Анастасія Приходько (співачка) і Дар’я Зубенко (парамедик, військовослужбовець з зони АТО), текст авторства Олени Задорожньої (волонтерка), музика — Дар’ї Яковенко (14 років, учениця полтавської школи).
Згідно зі статистикою Міністерства оборони на 2016 рік, на той час в АТО взяли участь 938 жінок-військових (без врахування бійців добровольчих батальйонів), загалом службу у ЗСУ проходить близько 14,5 тисяч жінок-військових, ще 30,5 тисяч працюють на допоміжних посадах. Близько двох тисяч жінок – офіцери, з яких 35 – перебувають на керівних посадах у Міноборони, Генштабі та ЗСУ.
Щороку кількість жінок в армії зростає. На вересень 2017 року у лавах ЗСУ проходять військову службу 23 771 військовослужбовців-жінок, з них на посадах офіцерів – 2916 жінок, полковника – 42 жінки.
При цьому згідно з переліком професій Міноборони, жінки-військові можуть бути санінструкторами, медиками, швачками, банщицями, діловодами, якщо брати керівний склад – то замполітами, а от водіями, стрільцями, коригувальниками вогню, снайперами тощо їм бути заборонено.
Якщо жінка в АТО виконує роботу снайпера, мінера, командира взводу, стрільця чи будь-яку визначену Міноборони «чоловічу спеціальність» – вона не буде оформлена на неї офіційно, адже це не жіноча спеціальність. Як результат – неможливість отримати статус УБД, пільги та компенсації. Жінки фактично не допускаються до прийняття рішень. Окремі проблеми стосуються побутових умов. Існує брак спеціалізованого медичного обладнання для жінок, взуття відповідних розмірів. Фактично інфраструктура ЗСУ враховує потреби чоловіків, ігноруючи специфічні потреби жінок.
Разом з тим жінка в українській армії та на українській війні — це вже зовсім не те саме, що жінка у радянській армії та у Другій світовій війні (про жахи відношення до жінки на ТІЙ війні та у ТІЙ армії я промовчу). Жінка все ще виборює свої права як воїна, але, здається, вже не має виборювати свої права як людини.

на Першому Українському Жіночому Конгресі:
“Міністр Міністерство оборони України Степан Полторак на Перший Український Жіночий Конгрес сказав, що хотів би мати заступника міністра оборони – жінку.
А також пообіцяв ініціювати відміну обмежень при вступі до військових ліцеїв дівчат. Адже в Україні й досі діє відповідна постанова Уряду.
“Це питання в першу чергу до Міністерства освіти. Але як Міністр оборони , як військова людина, повністю підтримую і можу виступити ініціатором змін до цієї постанови”.”
https://nocuous.wordpress.com/2017/11/22/18178/

Tags: АТО, мужыкальная пауза
Subscribe

Posts from This Journal “мужыкальная пауза” Tag

promo grzegorz january 1, 2016 21:38 2
Buy for 50 tokens
место для пиара и все такое :)
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments