Grzegorz (grzegorz) wrote,
Grzegorz
grzegorz

Приємно жити в країні, де сто вищих релігійних навчальних закладів готують соціальних працівників.

Я розкажу, як в Німеччині. Отже, університетів, які подібні до УКУ, тобто приватних, державних і релігійних, де можна повчитись скажімо євангелістської теології - 40 штук, а католицької теології - 20 університетів і десь 30 інститутів. Причому незалежно, чи це державний технічний університет в Брауншвайзі, чи це приватний католицький університет в Інгольштадті. Теологія є і там, і там.
Як ми бачим, в країні де проживає вдвічі більше народу, ніж в Україні, релігійних установ, де можна отримати бакалавра чи майстра теології, біля сотні. Я повторюю, біля сотні. Сто! В багатьох з них можна захистити дисертацію. Всі без виключення проводять наукову роботу.
Якщо ви подивитесь на вебсторінки подібних закладів, переважна більшість має точнісінько такий самий профіль, як і УКУ: соціальна педагогіка, догляд за нужденними, старими і хворими, теологія, догматика, моральна теологія, церковне право, педагогіка і пасторальна теологія. В деяких німецьких приватних релігійних університетах викладають математику і географію, в деяких економіку, туризм і менеджмент. Наприклад Katholische Universität Eichstätt.
Ніякої соціальної катастрофи з цього приводу ми не спостерігаємо, скоріше навпаки. Well-being людини це комплексне явище, де досягнення сучасних технологій і доказова наука займає багато місця, але не все. Ми можем сперечатись, хотіти цього чи не хотіти, для великої кількості людей віра - це важлива складова ідентичності. Або ми наповнюємо її молитвами на плями на стінах, або ми наповнюємо її чимось сучаснішим, а особливо соціально важливим: доглядом за старими, хворими, бідними, знедоленими, травмованими і нещасними. Прекрасно, звісно, коли існує гармонія: в одній кишені для серця, а в іншій - для розуму.
Найідеальніше було б наповнити сучасну науку змістом так, щоб "життя по науці" давало те саме well-being, що і "життя по вірі". Але буває таке: медицина вилікувала знайому від раку, а тепер лікує від депресії. Ну бо було ставлення до особистості, як на заводському потоці. Життя є, а щастя нема.
Я не зовсім розумію, чому один єдиний український приватний релігійний університет (уточнила, насправді чотири) викликає такий батхерт у ортодоксальних науковців.
Приємно жити в країні, де сто вищих релігійних навчальних закладів готують соціальних працівників.

Ruslana Radchuk
https://www.facebook.com/ruslana.radchuk/posts/10155793244177438
Tags: германия, образование, это интересно
Subscribe

Posts from This Journal “образование” Tag

promo grzegorz january 1, 2016 21:38 2
Buy for 50 tokens
место для пиара и все такое :)
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments
Тут треба різницю усвідомлювати - католицька церква головним чином соціальна організація. А православна виключно комерційна.