Grzegorz (grzegorz) wrote,
Grzegorz
grzegorz

Дослідник SIPRI: Україна у 2016 році вирішила спершу подбати про економіку, а не про оборону

За даними шведського інституту SIPRI, у 2016 році Україна скоротила видатки на оборону як в абсолютних цифрах, так і як частку ВВП. Причини цього в інтерв'ю DW пояснив дослідник Сімон Веземан.

Deutsche Welle: Пане Веземане, за даними SIPRI, Україна 2016 року хоч і збільшила, порівняно із 2015-м, видатки на оборону в гривнях, проте в доларах вони дещо скоротилися: з 3,6 мільярда до 3,4 мільярда доларів США. Як би Ви могли прокоментувати ці цифри?

Сімон Веземан: Перша причина: на початку 2016 року конфлікт у Східній Україні був менш інтенсивним, ніж у 2015 році, тому було менше нагальності витрачати гроші на спеціальні операції та обладнання. Друга причина - бюджет України був під певним тиском, оскільки МВФ, фактично, сказав зменшити бюджетний дефіцит, бо інакше не буде нових кредитів. Тож тоді збіглися дві причини, і Україна не виділила на оборону стільки, скільки дехто з чиновників казав, що буде потрібно.

Якщо взяти до уваги не лише конфлікт, але і той факт, що після розпаду СРСР Україна майже не проводила модернізації своїх збройних сили - українські солдати досі значною мірою воюють на радянській техніці. На Вашу думку, чи витрачає Україна багато на оборону як для країни з такими проблемами?

Якщо дивитися на це з точки зору обладнання, то головне питання: чи це саме те обладнання, яке потрібно для конфлікту цього типу, чи воно якісне, чи працює. Видно, що Збройні сили України не є оснащеними надзвичайно добре, навіть у тому, що стосується базових речей, наприклад, бронежилетів. Тому так, якщо є намір воювати у цьому конфлікті, то потрібно більше. Звісно, не все потрібно витрачати на танки та іншу велику техніку, потрібне оснащення, щоб вести сучасну війну.

Говорячи про військові видатки України, не можна не згадати Росію. У 2016 році, за даними SIPRI, оборонні видатки РФ зросли до 69,2 мільярда доларів США (у цінах 2015 року), вперше перевищивши рівень у п'ять відсотків ВВП. Що ці цифри свідчать про стан збройних сил Росії?

Протягом 2016 року - до вересня-жовтня - виглядало так, що в реальному вимірі буде зменшення бюджету. Але під кінець року ухвалили раптове рішення збільшити бюджет одноразовим платежем за борги, які міністерство оборони РФ накопичило перед своїми постачальниками. Вони купували у кредит, і тоді погасили борг. Тож у кінці 2016-го бюджет несподівано підскочив. У 2017-му та наступних роках, схоже, буде скорочення російського оборонного бюджету, щонайменше у реальних цифрах. Причина проста: загальний бюджет перебуває під значним тиском через ціни на нафту, які набагато нижчі, ніж кілька років тому. Інші статті видатків - соціальне забезпечення, інфраструктура - вже були суттєво скорочені у 2016 році. Відповідно, у багатьох людей виникало питання: а чому на оборону не знижується?

Читати повністю - http://www.dw.com/uk/дослідник-sipri-україна-у-2016-році-вирішила-спершу-подбати-про-економіку-а-не-про-оборону/a-38570590?maca=ukr-Facebook-dw

Tags: #армия, #деньги, Украина
Subscribe

Posts from This Journal “#армия” Tag

promo grzegorz january 1, 2016 21:38 2
Buy for 50 tokens
место для пиара и все такое :)
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments