...Сину 7 років, другий клас.
На групі продовженого дня вони достають з заплічників Примарних Гонщиків, Халків і Флешів, Нінзяг і Містіків і грають на партах. Спори рішають просто - в гуглі все є, 3G завжди в когось є.
І враховуючи що англ більше ніх укр чи тією ж московською, вони то дивляться саме англ.
мав я розмову з громадянкою Фінляндії (фінкою? фінляндкою?) на предмет того, як вдалося зробити так, що 99% фінів включно з жебраками на вокзалі вільно спілкуються англійською. Почув дуже дивну відповідь, що багато в чому це - побічний наслідок жадібності володарів телеканалів, які з самого початку фінського ТБ не вкладали гроші у створення власного продукту, закуповуючи всі фільми та шоу у американців. А щоб ще більш зекономити грошей, фільми не дублювалися голосом, лише субтитрами. Таких квотних положень про мови як у нас там не існувало і близько. Таким чином фіни почали жити практично в англомовному інформпросторі, що й призвело до дивного але позитивного побочного ефекту.
Тому і я от думаю, що потрібно говорити не про заборону російської мови, а про її поступове витіснення нормальними світовими мовами. По суті, не пропонуючи англійської чи китайської альтернативи, ми не зможемо вивести російську з наших вулиць (а фіни часто між собою спілкуються англійською). Квотування - річ ефектна та неефективна, англійська перспектива - штука затратніша (особливо в ідеологічному плані), але на перспективу набагато краща. По суті тут іде мова між інтравертним та екстравертним способами українізації українців.
Микола Поліщук, https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1316905381698559&id=100001373300652
Journal information