Grzegorz (grzegorz) wrote,
Grzegorz
grzegorz

Внесення розколів у суспільство – базова характеристика гібридної війни.

Originally posted by olga_den_f at Внесення розколів у суспільство – базова характеристика гібридної війни.
*
Ситуація з блокадою на Донбасі висвітлила небезпечну тенденцію в суспільстві, спричинивши нові розколи у суспільних групах. Внесення розколів у суспільство – базова характеристика гібридної війни, спрямована на зниження спротиву проти зовнішнього ворога, на виникнення апатії та відсторонення від проблем.

Небезпека полягає в тому, що наразі чітко викристалізовується новий тип розколів – між україноцентричними спільнотами. Причому, відбувається це шляхом навішування ярликів таким чином, що розмиваються орієнтири в координатах «свій-чужий». Ворогами означуються як ті, хто виступає проти державності України (країна-агресор та всі її приспішники), так і окремі україноцентричні спільноти, які просто мають інше бачення ситуації з блокадою. Слід розуміти, що всі люди чи спільноти, які стоять на позиціях відстоювання України – це опоненти, але не вороги.

Ще один момент! Ситуація з блокадою настільки складна, що «чорно»-«білі» рішення тут не прийнятні. Тобто, не буває простих відповідей на складні питання. А нам пропонуються дуже прості рішення. Маємо розуміти, що ситуація з перекриттям залізничних шляхів з метою недопущення торгівлі вугіллям – це насправді маленька видима частинка айсбергу.

Адже окупований Донбас сьогодні – це одна з невизнаних територій, до появи яких у сучасному світі активно приклала руку й Росія (Абхазія, Південна Осетія, Придністров’я). Невизнані території сьогодні – рай для світового криміналу. Це території, де процвітає работоргівля, торгівля зброєю, де відбувається відмивання коштів, йде наркотрафік. Тобто, мова йде про набагато серйозніші речі, а не лише про контрабанду, чи торгівлю вугіллям.

І тому, коли ставлять питання лише до української влади з вимогами припинити торгівлю, ці вимоги виглядають дуже спрощеним розумінням ситуації, дуже простою відповіддю на складні питання. Адже в ОРДЛО сьогодні такий клубок криміналу, що лише українська влада одним розчерком пера не може це вирішити. Проблема дуже глибока й різноаспектна, вона вимагає поетапних та продуманих рішень, зокрема, діалогу з цього питання між владою та суспільством.

Крім того, народні депутати, що ініціювали блокаду, є представниками влади! І саме вони повинні шукати способи у правовому полі для вирішення цієї складної ситуації. Ініціативи діючим депутатам треба просувати в законодавчому полі, бо саме для цього їх народ наділив відповідними повноваженнями. Тобто, необхідно урегулювати і проблеми торгівлі з окупованими територіями, і проблеми переміщення людей на законодавчому рівні.

Галина Куц.

Tags: #ахтунг!, вата ведет войну
Subscribe
promo grzegorz january 1, 2016 21:38 2
Buy for 50 tokens
место для пиара и все такое :)
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments