Grzegorz (grzegorz) wrote,
Grzegorz
grzegorz

Як ЗМІ навіюють відчуття «зради»

Понеділок. У Києві снігопад. Дуже шановне видання публікує новину під заголовком: «"Полностью расчистить улицы слишком сложно". Кличко прокомментировал транспортный коллапс, который произошел из-за снегопада». Тексту передує фотографія Віталія Кличка — не найбільш виграшна для нього, на цій фотографії він чи то розгублений, чи то спантеличений. І справді: почитаєш цитату Кличка, наведену в заголовку — поваги до київського міського голови не додасться. «Телепень якийсь» - тільки й залишиться осад.

А тепер почитаймо сам текст новини. Там уже цитата з Кличка виглядатиме так: «Столица снова охвачена большим снегопадом. Следующие два дня синоптики тоже обещают снег. Все коммунальные службы работают в усиленном режиме. Вся спецтехника на улицах города. Но, пока не прекратились интенсивные осадки, полностью расчистить улицы слишком сложно».

І тепер скажіть: чи можна в цьому з Кличком не погодитися? Чи його слова й справді гідні лише насмішок? Зовсім ні — адже сніг і справді надто складно прибрати заздалегідь, на упередження. І справді надто складно прибрати сніг іще до того, як він випав. Точніше, зробити це просто неможливо.

Отже, в заголовку вміщено слова Кличка, вирвані з контексту — до такої міри вирвані, що їхній зміст і їхнє сприйняття цілковито змінюються.


Тож рецепт «відкриття суспільству очей на хунту» є дуже простим: вириваємо слова з контексту, додаємо невдалу для представника “хунти” фотографію — й викривальний матеріал готовий. І можна бути впевненим: це стане ще однією краплею, що сточуватиме камінь. Бо значна частина аудиторії, окрім заголовку та фотографії, нічого не запам'ятає, а в текст не вчитуватиметься.

Саме за цим рецептом діє російська пропаганда. Й! Саме за цим рецептом — тим же самим, таким же точно — діє абсолютна більшість українських ЗМІ, незалежно від їхньої (ними декларованої) ідейної та політичної спрямованості. І — мабуть, за прикрим збігом обставин — і російська пропаганда, й українські ЗМІ що є сили лупають з однакових гармат однаковісінькими снарядами по одних і тих же українських персонах. Отакий він, збіг обставин.

І мова зовсім не про те, щоб не висловлювати претензій до влади — висловлювати, повсякчас висловлювати. Тільки ці претензії мають бути справедливими. Бо інакше це — гопництво від журналістики.

http://detector.media/blogs/article/122891/2017-02-11-yak-zmi-naviyuyut-vidchuttya-zradi/


Ну й доречі, цікаво наблюдати як дебіли то форсять

Хоча може й не дебіли а платні кремлевські шлюхи.

Tags: iwar, пропогандоны всея рашки, церковь свидетелей зрады
Subscribe
promo grzegorz январь 1, 2016 21:38 2
Buy for 50 tokens
место для пиара и все такое :)
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments