Grzegorz (grzegorz) wrote,
Grzegorz
grzegorz

ОУН не співпрацювала з націонал-соціалістами, а УПА стала однією з найпотужніших армій опору.

Західні демократії встановили б правильний баланс сил у Європі, якби дослухалися до потреб поневолених націй, розмірковує автор секретного рапорта ЦРУ.

І наголошує, що ОУН не співпрацювала з націонал-соціалістами, а УПА стала однією з найпотужніших армій опору. Активна збройна боротьба в Україні і поширення упівських гасел просторами СРСР "поранили" більшовицький режим.

Найперше аналітичний звіт "Історія, розвиток та організація українського руху опору, що включав ОУН, УПА та УГВР", який американське розвідувальне управління оприлюднило нещодавно, вказує на помилку країн Антанти, що підтримали білих генералів, а не Директорію.


У висновках рапорта - цитата зі щоденника британського консула у Німеччині Едгара Вінсента про те, що саме сильна незалежна Україна, а не велика імперія, здатна покращити безпеку у Чорному морі, контролювати політичну ситуацію та спростити торгівлю.

Через 25 років Друга Світова війна підтвердить далекоглядність дипломата і прорахунки західних політиків.

Українські націоналісти робили ставку на Німеччину, а не на партію націонал-соціалістів

Автор донесення особливо наголошує, що провід (керівництво) Організації українських націоналістів (ОУН) робив велику ставку на Німеччину, але в жодному разі не на партію націонал-соціалістів. Оунівці ніколи не вступали у переговори з нацистами, а документи західних союзників підтверджували: сторони завжди вороже ставилися один до одного.

Такі взаємини американський аналітик пояснював діаметрально протилежними завданнями, що ставили перед собою ті політичні сили. Зокрема, позбавлені расистських та антисемітських поглядів оунівці боролися за політичну самостійність України, у той час як націонал-соціалісти розглядали територію Польщі, України та Білорусі виключно як життєвий простір для німців.Студенти Львівських вишів - члени ОУН. 1930-ті рокиКопирайт изображенияІГОР МАРЧУК
Image captionСтуденти Львівських вишів - члени ОУН. 1930-ті роки

Коли почалася німецько-радянська війна, провід ОУН на чолі зі Степаном Бандерою, згідно зі звітом, не розраховував на Німеччину. 22 червня Адольф Гітлер у своїй промові жодним словом не згадав про права націй, продемонструвавши таким чином справжню природу свого режиму.

ОУН була єдиною політичною партією українців

У радянській Україні довгий час не було політичних партій. Лідери та активні члени колишніх рухів опинилися у таборах Сибіру. Тому від початку німецької окупації активісти приєднувалися до націоналістів, збільшуючи їхню чисельність.

Так, йдеться в рапорті, ОУН стала єдиною нелегальною партією українців. Вона діяла без натяків на тоталітаризм чи будь-яку ідеологічну систему, боролася за звільнення та незалежність України, "за свободу друку, слова, думки, переконань, віри і світогляду. Проти офіційного насадження світоглядних доктрин і догм" - цитує службовець програму ОУН.Крім того, він аналізує резолюцію Першого конгресу, у якій, окрім принципів боротьби та захисту від німецької деспотії та більшовицького терору, був спеціальний пункт про адаптацію програми для населення сходу.

Програма ОУН із загальними гаслами сповна задовольняла національні почуття західних українців, але потребувала конкретних уточнень для східних, які вже мали досвід власної держави, а тому їх цікавили політична модель та соціальна структура. Врахувавши ці суспільні запити, оунівці могли б мобілізувати всіх українців для боротьби за незалежність.

Після Другого і Третього конгресів оунівців додали до політичних економічні та соціальні завдання партії.

УПА - одна з найсильніших армій опору в Європі.

Незважаючи на відсутність військових кадрів та досвіду, підтримки з боку західних союзників, яку мали інші народи, в українців виникла "одна з найпотужніших армій опору в Європі, яку навряд чи хтось міг перевершити", робить висновок співробітник ЦРУ.Визвольний рухКопирайт изображенияІГОР МАРЧУК
Image captionПовстанці з Волині - "одна з найпотужніших армій опору в Європі, яку навряд чи хтось міг перевершити"

У порівнянні з резолюціями ОУН, він вважає принципи, викладені у листівці "За що бореться УПА?" новими для визвольного руху. На його думку, це стало результатом поєднання двох світоглядів, один з яких сформувався в умовах тоталітарного режиму СРСР, а інший - на західній Україні.

У боротьбі проти червоного терору і за національну самостійність склалася політична, економічна, соціальна та культурна програма, яка окреслила українські демократичні традиції.

Ідеї УПА знайшли велику підтримку серед працюючого населення та романтичної молоді. Таким чином, армія стала політичною та військовою силою народу.

Упівці "поранили радянську диктатуру"

Автор аналітики звертає увагу на те, що УПА воювали не лише за незалежність України, але й за волю пригноблених народів. Вище командування повстанців формувало окремі автономні підрозділи з представників різних національностей, які лише узгоджували свої тактичні та оперативні дії з УПА.[Error: Irreparable invalid markup ('<img [...] .>') in entry. Owner must fix manually. Raw contents below.]

<p class="story-body__introduction" style="border: 0px; color: rgb(64, 64, 64); font-family: Helmet, Freesans, Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 1rem; font-weight: bold; line-height: 1.375; margin: 28px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;"><img alt="" height="168" src="http://ichef.bbci.co.uk/news/660/cpsprodpb/CD86/production/_93841625_mediaitem93841624.jpg" style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: Arial, sans-serif; font-size: 14px; font-weight: normal; float: right;" width="300" />Західні демократії встановили б правильний баланс сил у Європі, якби дослухалися до потреб поневолених націй, розмірковує автор секретного рапорта ЦРУ. </p><p style="border: 0px; color: rgb(64, 64, 64); font-family: Helmet, Freesans, Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 1rem; line-height: 1.375; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">І наголошує, що ОУН не співпрацювала з націонал-соціалістами, а УПА стала однією з найпотужніших армій опору. Активна збройна боротьба в Україні і поширення упівських гасел просторами СРСР &quot;поранили&quot; більшовицький режим.</p><p style="border: 0px; color: rgb(64, 64, 64); font-family: Helmet, Freesans, Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 1rem; line-height: 1.375; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">Найперше аналітичний <a class="story-body__link-external" href="https://www.cia.gov/library/readingroom/document/cia-rdp83-00415r010100150006-6" style="border-width: 0px 0px 1px; border-bottom-style: solid; border-bottom-color: rgb(220, 220, 220); color: rgb(34, 34, 34); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; font-weight: bold; letter-spacing: inherit; line-height: 1.375; margin: 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline; text-decoration: none;">звіт</a> &quot;Історія, розвиток та організація українського руху опору, що включав ОУН, УПА та УГВР&quot;, який американське розвідувальне управління оприлюднило нещодавно, вказує на помилку країн Антанти, що підтримали білих генералів, а не Директорію.
</p><lj-cut>
<p style="border: 0px; color: rgb(64, 64, 64); font-family: Helmet, Freesans, Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 1rem; line-height: 1.375; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;"></p><div class="story-body" style="border: 0px; color: inherit; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; letter-spacing: inherit; line-height: inherit; margin: 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;"><div class="story-body__inner" property="articleBody" style="border: 0px; color: inherit; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; letter-spacing: inherit; line-height: inherit; margin: 0px 53.765625px 0px auto; padding: 0px; vertical-align: baseline;"><ul class="story-body__unordered-list" style="border: 0px; color: inherit; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; letter-spacing: inherit; line-height: inherit; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline; list-style: none;">
<li class="story-body__list-item" style="border: 0px; color: inherit; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.375; margin: 18px 0px 0px 20px; padding: 0px 0px 0px 4px; vertical-align: baseline; list-style: square outside;"><a class="story-body__link" href="http://www.bbc.com/ukrainian/news-38666321" style="border-width: 0px 0px 1px; border-bottom-style: solid; border-bottom-color: rgb(220, 220, 220); color: rgb(34, 34, 34); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; font-weight: bold; letter-spacing: inherit; line-height: 1.375; margin: 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline; text-decoration: none;">ЦРУ оприлюднило документи про війни, УРСР і дослідження НЛО</a></li>
</ul><p style="border: 0px; color: rgb(64, 64, 64); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.375; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">У висновках рапорта - цитата зі щоденника британського консула у Німеччині Едгара Вінсента про те, що саме сильна незалежна Україна, а не велика імперія, здатна покращити безпеку у Чорному морі, контролювати політичну ситуацію та спростити торгівлю. </p><p style="border: 0px; color: rgb(64, 64, 64); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.375; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">Через 25 років Друга Світова війна підтвердить далекоглядність дипломата і прорахунки західних політиків. </p><h2 class="story-body__crosshead" style="border: 0px; color: rgb(30, 30, 30); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1.25rem; font-weight: inherit; letter-spacing: inherit; line-height: 1.2; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">Українські націоналісти робили ставку на Німеччину, а не на партію націонал-соціалістів</h2><p style="border: 0px; color: rgb(64, 64, 64); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.375; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">Автор донесення особливо наголошує, що провід (керівництво) Організації українських націоналістів (ОУН) робив велику ставку на Німеччину, але в жодному разі не на партію націонал-соціалістів. Оунівці ніколи не вступали у переговори з нацистами, а документи західних союзників підтверджували: сторони завжди вороже ставилися один до одного.</p><p style="border: 0px; color: rgb(64, 64, 64); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.375; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">Такі взаємини американський аналітик пояснював діаметрально протилежними завданнями, що ставили перед собою ті політичні сили. Зокрема, позбавлені расистських та антисемітських поглядів оунівці боролися за політичну самостійність України, у той час як націонал-соціалісти розглядали територію Польщі, України та Білорусі виключно як життєвий простір для німців. </p>
<figure class="media-landscape has-caption full-width" style="border: 0px; color: inherit; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; letter-spacing: inherit; line-height: inherit; margin: 24px -24.640625px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline; background-color: rgb(17, 17, 17); clear: both;">
<span class="image-and-copyright-container" style="border: 0px; color: inherit; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; letter-spacing: inherit; line-height: inherit; margin: 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline; display: block; position: relative;"><img alt="Студенти Львівських вишів - члени ОУН. 1930-ті роки" class="responsive-image__img js-image-replace" data-highest-encountered-width="624" datasrc="http://ichef.bbci.co.uk/news/320/cpsprodpb/5C3E/production/_93841632_3020-..jpg" height="549" src="http://ichef.bbci.co.uk/news/624/cpsprodpb/5C3E/production/_93841632_3020-..jpg" style="border: 0px; color: rgb(189, 189, 189); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; letter-spacing: inherit; line-height: inherit; margin: 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline; height: auto; max-width: 100%; -webkit-user-select: none; width: 616.203125px; -webkit-transition: opacity 0.2s ease-in; transition: opacity 0.2s ease-in; display: block;" width="976" /><span class="off-screen" style="color: inherit; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; letter-spacing: inherit; line-height: inherit; margin: 0px; vertical-align: baseline; clip: rect(1px, 1px, 1px, 1px); overflow: hidden; border: 0px !important; padding: 0px !important; position: absolute !important; height: 1px !important; width: 1px !important;">Копирайт изображения</span><span class="story-image-copyright" style="border: 0px; color: rgb(236, 236, 236); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 0.75rem; letter-spacing: 0.25px; line-height: 1.33333; margin: 0px; padding: 3px 8px 1px; vertical-align: baseline; text-transform: uppercase; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.6); bottom: 0px; position: absolute; right: 0px;">ІГОР МАРЧУК</span></span><figcaption class="media-caption" style="border: 0px; color: inherit; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; letter-spacing: inherit; line-height: inherit; margin: 0px; padding: 16px; vertical-align: baseline; visibility: visible;"><span class="off-screen" style="color: inherit; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; letter-spacing: inherit; line-height: inherit; margin: 0px; vertical-align: baseline; clip: rect(1px, 1px, 1px, 1px); overflow: hidden; border: 0px !important; padding: 0px !important; position: absolute !important; height: 1px !important; width: 1px !important;">Image caption</span><span class="media-caption__text" style="border: 0px; color: rgb(236, 236, 236); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 0.8125rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.23077; margin: 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline; display: block;">Студенти Львівських вишів - члени ОУН. 1930-ті роки</span></figcaption></figure>
<p style="border: 0px; color: rgb(64, 64, 64); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.375; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">Коли почалася німецько-радянська війна, провід ОУН на чолі зі Степаном Бандерою, згідно зі звітом, не розраховував на Німеччину. 22 червня Адольф Гітлер у своїй промові жодним словом не згадав про права націй, продемонструвавши таким чином справжню природу свого режиму.</p><h2 class="story-body__crosshead" style="border: 0px; color: rgb(30, 30, 30); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1.25rem; font-weight: inherit; letter-spacing: inherit; line-height: 1.2; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">ОУН була єдиною політичною партією українців</h2><p style="border: 0px; color: rgb(64, 64, 64); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.375; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">У радянській Україні довгий час не було політичних партій. Лідери та активні члени колишніх рухів опинилися у таборах Сибіру. Тому від початку німецької окупації активісти приєднувалися до націоналістів, збільшуючи їхню чисельність. </p><p style="border: 0px; color: rgb(64, 64, 64); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.375; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">Так, йдеться в рапорті, ОУН стала єдиною нелегальною партією українців. Вона діяла без натяків на тоталітаризм чи будь-яку ідеологічну систему, боролася за звільнення та незалежність України, &quot;за свободу друку, слова, думки, переконань, віри і світогляду. Проти офіційного насадження світоглядних доктрин і догм&quot; - цитує службовець програму ОУН.</p>
<aside class="quote" style="border: 0px; color: inherit; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 0.9375rem; letter-spacing: 0px; line-height: 1.334; margin: 18px 0px 24px 16px; padding: 0.0625rem 0px 0.1875rem; vertical-align: baseline; background-color: rgb(255, 255, 255); float: right; clear: both; width: 197.171875px;">
<div class="quote-inner" style="border-width: 8px 0px 0px; border-top-style: solid; border-top-color: rgb(220, 220, 220); color: inherit; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; letter-spacing: inherit; line-height: inherit; margin: 0px; padding: 8px 0px 0px; vertical-align: baseline; overflow: hidden; position: relative;"><blockquote class="quote" style="border: 0px; color: inherit; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; font-weight: 700; letter-spacing: 0px; line-height: 20px; margin: 0px; padding: 0.0625rem 0px 0.1875rem; vertical-align: baseline; quotes: none;">За свободу друку, слова, думки, переконань, віри і світогляду. Проти офіційного насадження світоглядних доктрин
<footer style="border: 0px; color: gray; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 0.875rem; font-weight: 300; letter-spacing: 0px; line-height: 1.33; margin: 0px; padding: 0.0625rem 0px 0.1875rem; vertical-align: baseline;">
Із програми ОУН </footer>
</blockquote></div></aside>
<p style="border: 0px; color: rgb(64, 64, 64); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.375; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">Крім того, він аналізує резолюцію Першого конгресу, у якій, окрім принципів боротьби та захисту від німецької деспотії та більшовицького терору, був спеціальний пункт про адаптацію програми для населення сходу. </p><p style="border: 0px; color: rgb(64, 64, 64); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.375; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">Програма ОУН із загальними гаслами сповна задовольняла національні почуття західних українців, але потребувала конкретних уточнень для східних, які вже мали досвід власної держави, а тому їх цікавили політична модель та соціальна структура. Врахувавши ці суспільні запити, оунівці могли б мобілізувати всіх українців для боротьби за незалежність.</p><p style="border: 0px; color: rgb(64, 64, 64); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.375; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">Після Другого і Третього конгресів оунівців додали до політичних економічні та соціальні завдання партії. </p><p style="border: 0px; color: rgb(64, 64, 64); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.375; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;"><strong style="border: 0px; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.375; margin: 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">УПА - одна з найсильніших армій опору </strong><strong style="border: 0px; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.375; margin: 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">в</strong><strong style="border: 0px; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.375; margin: 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;"> Європі.</strong></p><p style="border: 0px; color: rgb(64, 64, 64); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.375; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">Незважаючи на відсутність військових кадрів та досвіду, підтримки з боку західних союзників, яку мали інші народи, в українців виникла &quot;одна з найпотужніших армій опору в Європі, яку навряд чи хтось міг перевершити&quot;, робить висновок співробітник ЦРУ. </p>
<figure class="media-landscape has-caption full-width" style="border: 0px; color: inherit; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; letter-spacing: inherit; line-height: inherit; margin: 24px -24.640625px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline; background-color: rgb(17, 17, 17); clear: both;">
<span class="image-and-copyright-container" style="border: 0px; color: inherit; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; letter-spacing: inherit; line-height: inherit; margin: 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline; display: block; position: relative;"><img alt="Визвольний рух" class="responsive-image__img js-image-replace" data-highest-encountered-width="624" datasrc="http://ichef.bbci.co.uk/news/320/cpsprodpb/11BA6/production/_93841627_mediaitem93841626.jpg" height="549" src="http://ichef.bbci.co.uk/news/624/cpsprodpb/11BA6/production/_93841627_mediaitem93841626.jpg" style="border: 0px; color: rgb(189, 189, 189); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; letter-spacing: inherit; line-height: inherit; margin: 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline; height: auto; max-width: 100%; -webkit-user-select: none; width: 616.203125px; -webkit-transition: opacity 0.2s ease-in; transition: opacity 0.2s ease-in; display: block;" width="976" /><span class="off-screen" style="color: inherit; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; letter-spacing: inherit; line-height: inherit; margin: 0px; vertical-align: baseline; clip: rect(1px, 1px, 1px, 1px); overflow: hidden; border: 0px !important; padding: 0px !important; position: absolute !important; height: 1px !important; width: 1px !important;">Копирайт изображения</span><span class="story-image-copyright" style="border: 0px; color: rgb(236, 236, 236); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 0.75rem; letter-spacing: 0.25px; line-height: 1.33333; margin: 0px; padding: 3px 8px 1px; vertical-align: baseline; text-transform: uppercase; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.6); bottom: 0px; position: absolute; right: 0px;">ІГОР МАРЧУК</span></span><figcaption class="media-caption" style="border: 0px; color: inherit; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; letter-spacing: inherit; line-height: inherit; margin: 0px; padding: 16px; vertical-align: baseline; visibility: visible;"><span class="off-screen" style="color: inherit; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; letter-spacing: inherit; line-height: inherit; margin: 0px; vertical-align: baseline; clip: rect(1px, 1px, 1px, 1px); overflow: hidden; border: 0px !important; padding: 0px !important; position: absolute !important; height: 1px !important; width: 1px !important;">Image caption</span><span class="media-caption__text" style="border: 0px; color: rgb(236, 236, 236); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 0.8125rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.23077; margin: 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline; display: block;">Повстанці з Волині - &quot;одна з найпотужніших армій опору в Європі, яку навряд чи хтось міг перевершити&quot;</span></figcaption></figure>
<p style="border: 0px; color: rgb(64, 64, 64); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.375; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">У порівнянні з резолюціями ОУН, він вважає принципи, викладені у листівці &quot;За що бореться УПА?&quot; новими для визвольного руху. На його думку, це стало результатом поєднання двох світоглядів, один з яких сформувався в умовах тоталітарного режиму СРСР, а інший - на західній Україні. </p><p style="border: 0px; color: rgb(64, 64, 64); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.375; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">У боротьбі проти червоного терору і за національну самостійність склалася політична, економічна, соціальна та культурна програма, яка окреслила українські демократичні традиції. </p><p style="border: 0px; color: rgb(64, 64, 64); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.375; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">Ідеї УПА знайшли велику підтримку серед працюючого населення та романтичної молоді. Таким чином, армія стала політичною та військовою силою народу. </p><h2 class="story-body__crosshead" style="border: 0px; color: rgb(30, 30, 30); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1.25rem; font-weight: inherit; letter-spacing: inherit; line-height: 1.2; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">Упівці &quot;поранили радянську диктатуру&quot; </h2><p style="border: 0px; color: rgb(64, 64, 64); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.375; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">Автор аналітики звертає увагу на те, що УПА воювали не лише за незалежність України, але й за волю пригноблених народів. Вище командування повстанців формувало окремі автономні підрозділи з представників різних національностей, які лише узгоджували свої тактичні та оперативні дії з УПА.</p>
<figure class="media-landscape has-caption full-width" style="border: 0px; color: inherit; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; letter-spacing: inherit; line-height: inherit; margin: 24px -24.640625px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline; background-color: rgb(17, 17, 17); clear: both;">
<span class="image-and-copyright-container" style="border: 0px; color: inherit; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; letter-spacing: inherit; line-height: inherit; margin: 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline; display: block; position: relative;"><img .="" alt="Постанці з Костопільщини. У центрі " class="responsive-image__img js-image-replace" data-highest-encountered-width="624" datasrc="http://ichef-1.bbci.co.uk/news/320/cpsprodpb/1184A/production/_93845717_11.jpg" height="549" src="http://ichef-1.bbci.co.uk/news/624/cpsprodpb/1184A/production/_93845717_11.jpg" style="border: 0px; color: rgb(189, 189, 189); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; letter-spacing: inherit; line-height: inherit; margin: 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline; height: auto; max-width: 100%; -webkit-user-select: none; width: 616.203125px; -webkit-transition: opacity 0.2s ease-in; transition: opacity 0.2s ease-in; display: block;" width="976" /><span class="off-screen" style="color: inherit; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; letter-spacing: inherit; line-height: inherit; margin: 0px; vertical-align: baseline; clip: rect(1px, 1px, 1px, 1px); overflow: hidden; border: 0px !important; padding: 0px !important; position: absolute !important; height: 1px !important; width: 1px !important;">Копирайт изображения</span><span class="story-image-copyright" style="border: 0px; color: rgb(236, 236, 236); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 0.75rem; letter-spacing: 0.25px; line-height: 1.33333; margin: 0px; padding: 3px 8px 1px; vertical-align: baseline; text-transform: uppercase; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.6); bottom: 0px; position: absolute; right: 0px;">ІГОР МАРЧУК</span></span><figcaption class="media-caption" style="border: 0px; color: inherit; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; letter-spacing: inherit; line-height: inherit; margin: 0px; padding: 16px; vertical-align: baseline; visibility: visible;"><span class="off-screen" style="color: inherit; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; letter-spacing: inherit; line-height: inherit; margin: 0px; vertical-align: baseline; clip: rect(1px, 1px, 1px, 1px); overflow: hidden; border: 0px !important; padding: 0px !important; position: absolute !important; height: 1px !important; width: 1px !important;">Image caption</span><span class="media-caption__text" style="border: 0px; color: rgb(236, 236, 236); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 0.8125rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.23077; margin: 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline; display: block;">Постанці з Костопільщини. У центрі &quot;Буйний&quot; з дружиною. 1940-і роки</span></figcaption></figure>
<p style="border: 0px; color: rgb(64, 64, 64); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.375; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">На території східної Волині підпільники організували конференцію поневолених народів Східної Європи та Азії. Видавали листівки різними мовами та агітували проти більшовицького імперіалізму. </p><p style="border: 0px; color: rgb(64, 64, 64); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.375; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">Автор донесення розмірковує, що це не могло суттєво вплинути на ситуацію, але водночас нагадувало сніжний ком, що рухаючись міг перетворитися на лавину: &quot;Радянську диктатуру поранили в її Ахіллесову п&#39;яту - невирішені національні проблеми та соціальні протиріччя&quot;.</p><p style="border: 0px; color: rgb(64, 64, 64); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.375; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">Більшовицький режим створив Радянський союз і тим самим врятував від розпаду Російську імперію, але не зміг у перспективі протистояти національній ідеї. Йому не допомогли ані терор, ані інші методи. Цю тезу підтвердили наслідки Другої Світової війни та сутність СРСР - йдеться у рапорті ЦРУ від 1952 року. </p><p style="border: 0px; color: rgb(64, 64, 64); font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-size: 1rem; letter-spacing: inherit; line-height: 1.375; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">Через сорок років українці підтвердили висновки американського аналітика.</p></div></div><div class="share share--lightweight show ghost-column" style="border: 0px; color: inherit; font-family: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; letter-spacing: inherit; line-height: inherit; margin: 32px 53.765625px 0px auto; padding: 0px; vertical-align: baseline; clear: both; overflow: hidden; zoom: 1;"><div id="share-tools" style="border: 0px; color: rgb(64, 64, 64); font-family: Helmet, Freesans, Helvetica, Arial, sans-serif; line-height: inherit; margin: 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">http://www.bbc.com/ukrainian/blogs-38772862</div></div></lj-cut><p style="border: 0px; color: rgb(64, 64, 64); font-family: Helmet, Freesans, Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 1rem; line-height: 1.375; margin: 18px 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;"></p><lj-like />
Tags: #документы, правду говорить легко и приятно, упа
Subscribe
promo grzegorz january 1, 2016 21:38 2
Buy for 50 tokens
место для пиара и все такое :)
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments