Grzegorz (grzegorz) wrote,
Grzegorz
grzegorz

В этот день

И запомните, что Ссср был единственной страной, которая проиграла Германии, которая проиграла Первую Мировую.
Кацапы такие кацапы )))

#по_страницам_истории

О 5 годині 12 хвилин ранку 11 листопада 1918 року у Комп'єнському лісі під Парижем в залізничному вагоні командувача силами Антанти маршала Франції Фердинанда Фоша німецька делегація підписала умови капітуляції, які набули чинності об 11 годині. Тоді ж пролунали останні залпи війни - артилерійський салют в 101 постріл.

Війна тривала понад 4 роки, в ній брало участь 33 з 59 існуючих на той час незалежних держав (87 відсотків всього населення Землі), кількість загиблих перевищило 20 мільйонів чоловік, причому вперше цивільних осіб серед жертв було більше, ніж солдатів.

З'явилися нові види озброєнь (автоматична стрілецька зброя, танки, авіація, бойові отруйні речовини), на зміну парадним мундирів прийшов колір хакі, а армії стали зариватися в землю.

Прямим наслідком війни стало крах чотирьох імперій - Російської, Німецької, Османської, Австро-Угорщини. При цьому, розвал Російської імперії призвів до Громадянської війни, в якій загинули ще, за різними оцінками, від 8 до 13 мільйонів осіб.

З пам'яті народів колишнього СРСР події Першої світової витравлювалися нещадно - адже багато героїв опинилися не по той бік "барикад". Зрештою, остаточно все змішалося у шаленій бійні всіх проти всіх. Лише останнім часом згадуємо про Українських Січових стрільців, армію Махна, холодноярських повстанців, героїв Крут; по-іншому оцінюємо події майже сторічної давнини. Зрештою, Російська імперія за підсумками війни отримала дивний статус, примудрившись програти тим, хто програв (Брестський мир, за яким Росія втрачала понад 1 млн. кв.км території, мала визнати незалежність України, Білорусі, Фінляндії та Балтійських країн, виплатити шалену контрибуцію та демобілізувати армію та флот).

Після війни, яка принесла жахіття та розруху всьому світові, багато хто сподівався, що Німеччина ніколи більше не буде загрозою своїм сусідам. Але пройде лише 22 роки, і в тому самому Комп'єнському лісі, в тому самому вагоні буде підписана інша капітуляція: вже Франція здавалася на милість гітлерівської Німеччини. Колишній німецький єфрейтор любив театральні ефекти. Але то вже зовсім інша історія...

Tags: этот день в истории
Subscribe
promo grzegorz january 1, 2016 21:38 2
Buy for 50 tokens
место для пиара и все такое :)
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments