Grzegorz (grzegorz) wrote,
Grzegorz
grzegorz

про педосвіту знову.

Пані Оксана Хвиля знову про освіту (прекрасне):

Тут обговорюють "метод зеленої ручки". Тобто, вчитель повинен концентруватися на досягненнях і обводити в зошиті найкращі місця, концентруючи учня на досягненнях. Ну а наші типу "педагогі" опираються і або зеленою ручкою продовжують помилки виділяти, або навіть червоною працюють як і раніше.
Я жодного разу не педагог, ніколи ніде не вчилася і немаю педосвіти. Але я вже досить давно додумалася ставити плюсики синьою ручкою, коли перевіряю д/з. Там, де все правильно, плюсик, там, де помилка — знак оклику, або галочка, що означає "зверни увагу" (при цьому проговорюю — зверни увагу!). Ручка синя, щоб він мене не асоціював зі школою.
Це я до чого. Давно кажу, наша освіта не змінюється не через колір ручок, а через відсутність мети. В мене мета є, чітко окреслена, є вимірюваний результат, тому я і підбираю засоби, які ведуть до мети. Виявляється, я використовую фінську методику, ги.
А у нашої освіти, по-перше, мета це соціалізація, причому, з застарілими совковими орієнтирами. А по-друге, це ще і застарілий совковий уроборос, де у педвишах вчать застарілому радянському, а потім ці убогі у школі калічать учнів, найгірші з який знову йдуть до педвишів. Розірвати цю систему ніхто не хоче, бояться навіть правді в очі подивитися. Тому вангую — колір ручок мало що змінить, потрібно міняти мету, створювати паралельні, здорові системи освіти. В принципі, це все можна змінити зараз тільки через розвиток приватних шкіл.

https://www.facebook.com/xunmeya/posts/1814920272117328


PS
>Але я вже досить давно додумалася ставити плюсики синьою ручкою, коли перевіряю д/з. Там, де все правильно, плюсик, там, де помилка — знак оклику, або галочка, що означає "зверни увагу" (при цьому проговорюю — зверни увагу!)

А мені подобається зелений колір. Він якийсь позитивний...
І ще - "зверни увагу" то классно. Я дітям казав "перевір там десь помилка чи незрозуміло", що трохи негативно.

Tags: образование
Subscribe
promo grzegorz january 1, 2016 21:38 2
Buy for 50 tokens
место для пиара и все такое :)
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments