Grzegorz (grzegorz) wrote,
Grzegorz
grzegorz

доповнення до фільму "Україна. Повернення своєї історії"

В дополнение к http://grzegorz-b.livejournal.com/1428450.html

Цей пост - доповнення до фільму "Україна. Повернення своєї історії" https://www.youtube.com/watch?v=j3LhEdsdAo8. Як і кожна науково-популярна робота вона має бути доважена джерелами. Це неповний список, та на мою думку, найбільш пізнавальні книги, що стосуються історії України і що дуже легко читаються.

Почати варто з книги «Вступ до історії», Наталії Яковенко. Тут про те, хто такі історики і якзмінювалися їх погляди на минувщину протягом століть. Були часи коли історію писали в церковних келіях і підвалах літописці на замовлення князів, звісно, прославляючи їх і не беручи до уваги негативні риси чи дії своїх покровителів.
Книга Сергія Плохія «Походження слов’янських націй» дає можливість переоцінити вартість Софії Київської для української нації. Цю книгу можна перечитувати тричі і відкривати щось нове.
Олексій Толочко «Очерки начальной Руси». Такі книги теж потрібно читати. Русь постає тут як торгова корпорація, чиї приїзжі властителі робили з місцевого населення рабів, збирали їх і вивозили на продаж.
Михаил Веллер «Наш князь и хан». Росіянин, який пише про більшу спорідненість північної Русі та Московії з ханатом ніж з Європою.

Про постать Мазепи найкраще, на мою думку, описано в трьох книгах. Одна написана в Швеції, інша - в Росії, третя - в Україні: це «Мазепа» Богдана Кентржинського, «Іван Мазепа і Російська імперія. Історія «зради» Тетяна Таїрова-Яковлева, «Гетьман» видавництва «Темпора». Автори підняли купу матеріалів з архівів і після прочитання цих робіт гарантовано знімається шар «зради» в мозку коли мова заходить про Мазепу.
Про зображення Мазепи, яким його довгий час уявляли в живописі, скульптурі, графіці - титанічна робота Ольги Ковалевської «Іконографія Івана Мазепи».

«Запорожці пишуть листа турецькому султану». Так, це картина, образ якої відразу постає перед очима, коли про неї згадуєш. Там козаки лист починають «ти, шайтан турецький …». Прочитавши книгу «Секрети українського полівасалітету» Тараса Чухліба - дізнаємося про союзи козаків і з турками, і татарами. Одним словом, виживали як могли.
Хороша серія книг про історію України, міфи, секретні матеріали КДБ випускається за сприяння Українського інституту національної пам’яті: «Україна. Історія з грифом секретно», «Народження країни», «Русь після Русі», «Війна і міф. Невідома друга світова».
Доповненням до цього всього є книга Антуана Аржаковського «Розбрат України з Росією» (Погляд з Європи).


https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1225635507468774&set=a.432158263483173.98208.100000670102279&type=3&theater

Tags: #книги, история
Subscribe
promo grzegorz january 1, 2016 21:38 2
Buy for 50 tokens
место для пиара и все такое :)
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments