Grzegorz (grzegorz) wrote,
Grzegorz
grzegorz

Френсіс Фукуяма: Україна перебуває на передовій глобальної битви за демократію Читайте більше тут: h

Україна перебуває на передовій великої глобальної битви за демократію і сучасний уряд. Результати Помаранчевої революції 2004 року були спочатку дуже захоплюючими, а потім викликали значне розчарування через те, що перехід від корумпованої системи до нової сучасної демократії не був успішним. А причина в тому, що демократичні сили не знали, як правильно керувати країною, як боротися з корупцією. Після Євромайдану в України з’явилася ще одна можливість. Зараз вже є більший рівень усвідомлення того, що дуже важливо не повторити колишніх помилок. Тому Україна має зробити все можливе для того, щоб успішно завершити перехід до демократичної системи, яка буде належним чином керувати державою. Потрібно боротися з корупцією і плідно працювати з приватним сектором.
Про це 23 серпня під час прес-конференції у Львові сказав відомий політолог Френсіс Фукуяма, – передає кореспондент IA ZIK.
Один з найвидатніших вчених у сфері політекономії, лауреат премії Йохана Шютте, професор Стенфордського університету Френсіс Фукуяма приїхав до Львова у зв’язку з початком роботи проекту Центру демократії, розвитку та верховенства права Стенфордського університету (США) та Школи управління Українського католицького університету (Львів) – освітня програма «Академія лідерства для розвитку», в якому він візьме участь. Програму впроваджують за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ) і має на меті створення мережі ефективних управлінців та керівників приватного сектору, людей завтрашнього дня, здатних стати дієвими лідерами реформ, які впроваджуватимуть здорову політику в складних і суперечливих українських реаліях.
Засновник Школи управління УКУ Павло Шеремета зазначив, що йому не подобається заголовки новин на кшталт (які з’явилися у наших ЗМІ, – ред.), «Фукуяма підготує управлінців в Україні». «Якщо через 5-10 років виявиться, що управлінців немає, то я не хочу, щоб у цьому звинувачували пана Фукуяму. Треба затямити, що ніхто нам нічого не підготує. До того ж, управлінців неможливо підготувати, якщо вони самі цього не хочуть», – підкреслив він.
За словами пана Шеремета, професор Фукуяма є тут для того, щоб допомогти українським управлінцям підготувати себе до тяжкої праці на державній та на приватній службі. «Щоб в країні щось змінилося, потрібно заходити у владу і брати на себе повноваження і відповідальність. Управлінню вчаться в управлінському окопі. Нам важко дається вміння рефлексії, самооцінки, самоаналізу і цьому потрібно вчитися. Професор Фукуяма допомагає українським управлінцям розвинути себе. Наразі ця програма є для викладачів, які працюють з майбутніми державними службовцями. А в січні буде програма для самих лідерів», – сказав Павло Шеремета.
Керівник проектів та програм Центру міжнародного приватного підприємництва в Євразії Ерік Хонц зазначив, що протягом останніх п’яти років вони працюють в Україні, їхніми партнерами є бізнес-асоціації, торгово-промислові палати та незалежні аналітичні центри. Вони хочуть здійснювати адвокацію та просувати інтереси малих та середніх підприємств. Тому дуже важливо, щоб ці інтереси були реалізовані на обласному та місцевому рівні. Відтак все зводиться до належного державного управління – це те, чого не вистачає Україні. Тому вони і підтримали цю програму.
Френсіс Фукуяма зазначив, що його тішить те, що кілька молодих українців – Мустафа Найєм, Світлана Заліщук та інші – закінчили його програму у Стенфордському університеті. Вони пішли у владу, і Френсіс Фукуяма, який вважає, що не можна змінити країну, не побувавши там, цього разу сповнений більшою надією, ніж 12 років тому.
Френсіс Фукуяма пояснив, що намагається передати людям інші методи навчання і викладання. За його словами, авторитарний уряд і авторитарний спосіб мислення починається з аудиторії. Тому вони навчають критичному мисленню завдяки дискусії. Він переконаний, що потрібно використовувати енергію, креативність та активність учасників для того, щоб створити певне знання. Він зазначив, що хоче сприяти успішному розвитку приватного сектору, який забезпечить економічне зростання в Україні.

Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2016/08/23/frensis_fukuyama_ukraina_perebuvaie_na_peredoviy_globalnoi_bytvy_za_802272


Tags: Украина, львов
Subscribe
promo grzegorz january 1, 2016 21:38 2
Buy for 50 tokens
место для пиара и все такое :)
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments