Grzegorz (grzegorz) wrote,
Grzegorz
grzegorz

про руських і немецьких фашистів

#по_страницам_истории
23 серпня 1939 року (насправді уже 24-го, але документи датовані 23-м) в Москві міністрами закордонних справ Німеччини Йоахімом фон Ріббентропом та СРСР В'ячеславом Молотовим було підписано Угоду про ненапад між СРСР та Німеччиною.
Низка секретних додатків до цієї угоди гарантували нейтралітет Радянського Союзу в конфлікті Третього Рейху з Польщею та країнами Заходу, та надавав можливість повернення Радянським Союзом втрачених Росією після Першої світової війни територій.
Таємним додатковим протоколом визначались сфери взаємних інтересів обох держав у Східній Європі та поділ Польщі між ними при очікуваному у ті дні нападі Німеччини на Польщу.
Підтвердженням агресивних намірів обох країн, а також певним курйозом цієї угоди було те, що фактично угода про ненапад укладалася між країнами, які не мали спільного кордону.

До договору додавався таємний протокол, який став відомим лише після поразки Німеччини в 1945 році. Цим протоколом визначались радянські та німецькі «сфери впливу» в Північній та Східній Європі. Протокол складався з короткої преамбули і наступних чотирьох пунктів.
Згідно з ним, на півночі Фінляндія, Естонія та Латвія відходили до радянської сфери впливу. Польща мала бути поділена у випадку «політичної реконфігурації» — території на схід від річок Пізи, Нарви, Вісли і Сяну потрапили до Радянського Союзу, а західна частина — Німеччині. Литва, яка прилягала до Східної Прусії, мала потрапити до німецької сфери впливу, але другим секретним протоколом у вересні 1939 було віддано більшу частину Литви до Радянського Союзу. Згідно з секретним протоколом, до Литви повинно було бути приєднане етнічне польське місто Вільнюс, яке належало Польщі протягом міжвоєнного періоду в результаті литовсько-польської війни 1920 року. Іншим пунктом договору Німеччина брала зобов'язання не втручатись в дії Радянського Союзу проти Бессарабії, яка в той час належала Румунії; внаслідок чого Бессарабія була приєднана до Молдовської АРСР, а згодом Молдавської РСР.

До порохової бочки було піднесено ґніт. Вибухнуло за тиждень. Шість років війни, десятки мільйонів загиблих, тисячі зруйнованих міст, сотні мільйонів скалічених доль. Такий безрадісний підсумок двох підписів, поставлених на папері однієї серпневої ночі.

Пам'ятаємо. Вчимо. Застерігаємо.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1080677751981429&set=a.101082996607581.515.100001176423028&type=3&theater

Tags: совеццкий значит нацистский, этот день в истории
Subscribe
promo grzegorz january 1, 2016 21:38 2
Buy for 50 tokens
место для пиара и все такое :)
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments