Grzegorz (grzegorz) wrote,
Grzegorz
grzegorz

Или во еще вам скелетов времен WWII

Для позначення трагічного фіналу Карпатської України підходять три історико-правові терміни: агресія, анексія, окупація. Термін "агресія" включає в себе як тимчасове зайняття чужої території (окупацію), так і насильну зміну її статусу (анексію).

Автономна "Підкарпатська Русь - Карпатська Україна" у складі федеративної Чехо-Словацької Республіки у жовтні 1938 – березні 1939 року зіштовхнулася з двома наявними формами агресії.

Спочатку Угорщина і Польща засилали озброєні банди і диверсійні групи, котрі чинили терор у прикордонні. Йдеться про опосередковану агресію.

Далі чехословацька влада, представлена урядом Карпатської України, опинилася віч-на-віч із масованим вторгненням збройних сил Угорщини 14-15 березня 1939 року.

Закарпатські діти у школі села Богдан (1937 рік). Фото з журналу Life, джерело: 100krokiv.info

У підсумку Карпатську Україну, проголошену незалежною державою, до 18 березня повністю окупували угорські війська. До 7 липня 1939 року вона була анексована.

Повноважні карпатоукраїнські представники залишили край через півтора місяці після початку прямої агресії Угорщини. До 30 квітня 1939 року в Хусті офіційно діяла Українська евакуаційна комісія на чолі з Володимиром Бірчаком.

http://www.istpravda.com.ua/articles/514318a85ab9f/


ЗЫ Тут питання не скелетів в шафі. Че - питання переосмислення помилок історії. Тут питання чи будуть сратись Монтеккі і Капулетті чи зариють сокиру війни.

Tags: #1939, #чехословакия, rzeczpospolita polska, история, правду говорить легко и приятно
Subscribe
promo grzegorz january 1, 2016 21:38 2
Buy for 50 tokens
место для пиара и все такое :)
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments