Grzegorz (grzegorz) wrote,
Grzegorz
grzegorz

Спробуйте знайти слово “Україна” в “молитві за Україну” від УПЦ МП

Владика Євстратій: Спробуйте знайти слово “Україна” в “молитві за Україну” від УПЦ МП


архієпископ Євстратій (Зоря)
голова інформаційного управління (прес-центру) УПЦ Київського патріархату

(FB)

Знайдіть!

Маленький квест: в офіційній “молитві про мир в Україні”, яку читають учасники #‎ХодаМПнаКиїв (Всеукраїнського хресного ходу, організованого Українською православною церквою Москвоського патріархату. – “Н”), знайдіть слово “Україна”.

молитва-за-мир-в-Україні-УПЦ-МП

Я вже не кажу про те, що відсутній варіант українською мовою, а наявний лише архаїзовано-слов’янізованою російською.

До речі, для тих, хто не знається на тонкощах мови: в церковнослов’янських текстах є два ЧІТКИХ визначення щодо збройних конфліктів. “Междоусобная брань” – це громадянська війна, внутрішні заворушення (в тексті молитви є і це специфічне визначення – “крамола”).

А зовнішня агресія іменується “нашествіє іноплєменнік“, тобто нашестя чужинців.

Останнє визначення може додатково уточнюватися: “нашествіє агарянскоє” – це нашестя арабів (нащадків Авраама від Агарі та її сина Ісмаїла) або взагалі народів, що сповідують іслам.
Війна 1812 р. з Наполеоном, на честь перемоги в якій у Москві було збудовано Храм Христа Спасителя, офіційно іменувалася в церковних документах, календарі, тощо “нашествієм галлов і с німи дванадєсяті язИков”, тобто нашестям галів (французів) та з ними дванадцяти народів. Але аж ніяк не “междоусобною бранью”!Так от, навіть на рівні “молитви за мир” пропагується серед вірних МПвУ ідея, що у нас – “громадянська війна”, а не “нашестя чужинців”, тобто російська агресія.


А підспудно пропагується і відсутність окремого українського народу та української держави, бо якщо і визнається напад “великоросів” на “малоросів” – то лише в рамках “междоусобной брані”, тобто війни в межах ОДНОГО народу і ОДНІЄЇ країни.

От чому так вперто в тексті молитви не сказано – яка це “земля наша” і “держава наша”: Україна, Росія чи “Историческая Русь”.

http://novynarnia.com/2016/07/14/vladika-yevstratiy-sprobuyte-znayti-v-slovo-ukrayina-v-molitvi-za-ukrayinu-vid-upts-mp/


Tags: #ГундяевскийДрангНах, гундяевцы
Subscribe
promo grzegorz january 1, 2016 21:38 2
Buy for 50 tokens
место для пиара и все такое :)
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments